פורים כמיטב המסורת

לזכות חזרת כל השבויים והשבויות בשלום ולהצלחת כוחות הביטחון

בית חב"ד צפון תל אביב הישן
- רחוב יהושוע בן נון 9 -

מוצ"ש ויום ראשון | י"ג-י"ד אדר | 23-24 למרץ

חוויית הפורים בבית חב"ד מאפשרת לגעת בליבו של החג, במהות שלו, ובקיום ארבעת המצוות המיוחדות לו. וכמובן לעשות זאת עם כל בני המשפחה. זאת הסיבה שמאות תושבי השכונה וילדיהם, מכל הזרמים והגוונים, בוחרים מדי שנה לבקר ברחבת בית חב"ד כדי לשמוע את קריאת המגילה, לשתף את הילדים בפעילות, ולחוות את פורים ברמה אחרת – "פורים כמיטב המסורת"

התכנית

מגילת אסתר NON STOP

מגילה NON STOP היא מיזם שנועד לאפשר השתתפות בשמיעת המגילה כמעט בכל שעה ביום החג. קריאות המגילה מתקיימות אחת אחרי השנייה ללא הפסקה, פשוט באים מתי שנוח. כאן למטה מפורט הלו"ז.

קריאת מגילה אינטראקטיבית לילדים

אצלנו בבית חב"ד הילדים הם אורחים רצויים וחשובים. לכן התאמנו עבורם קריאת מגילה מיוחדת וכיפית. על המסך רץ סיפור המגילה עם סרט אנימציה מיוחד, וברקע נשמעת קריאת המגילה מתוך הקלף. (קריאה זו תתקיים במוצ"ש באולם בית הכנסת)

גל הלהטוטן

מופע אקרובטיקה פורימי לילדים. הוא יתקיים במוצאי שבת 23/3 לאחר קריאת המגילה באולם בית הכנסת

משלוח מנות & מצוות היום

משלוח מנות היא אחת ממצוות הפורים אז דאגנו לכמות עצומה של מארזים. הם יחולקו במקום וכל מה שנשאר לכם זה לקבל אחד כזה ואז פשוט לתת אותו הלאה למישהו או מישהי. גם את מצוות "מתנות לאביונים" ו "מחצית השקל" יהיה ניתן לקיים בשטח.

הלו"ז

מוצ"ש, י"ג אדר [23.03.2024]

18:45קריאת מגילה מרכזית ומופע
הקריאה תתקיים באולם בית הכנסת, בשילוב אנימציה מרהיבה לילדים ומשפחות. לאחריה יתקיים מופע של גל הלהטוטן

20:00-22:00מגילה NON STOP
קריאת מגילה תתחיל בכל חצי שעה

יום ראשון, י"ד אדר [24.03.2024]

07:00 – קריאת מגילה מוקדמת [אידיאלי לפני העבודה]

08:00תפילת שחרית וקריאת מגילה
*קריאת מגילה תתקיים גם קודם לכן בשעה 07:00

10:00-17:00 מגילה NON STOP
קריאת מגילה כל חצי שעה

קיום מצוות החג
במהלך היום ניתן יהיה לקיים במקום את מצוות מתנות לאביונים, משלוח מנות, ומחצית השקל

שאלות

האם צריך להירשם מראש?

אין חובה להירשם כי האירועים והפעילות פתוחים לכולם. יחד עם זאת יעזור לנו מאוד אם נדע מראש את כמות המשתתפים ולכן ההמלצה שלנו היא למלא את הטופס בדף הזה.

יש דמי השתתפות?

ההשתתפות ללא עלות.
אפשר לתרום לפעילות העמותה גם ביום הפורים ובכך לקיים את מצוות מחצית השקל.

הכל קורה בתוך בית הכנסת?

לא בדיוק. בפורים אנחנו מקימים אוהלים פתוחים ברחבת הכניסה, ממש על הרחוב. רוב הקריאות מתקיימות שם ועוברים בהן מאות בני אדם במהלך היממה. הפעילות לילדים וחלק מקריאות המגילה מתקיימות באולם במבנה בית הכנסת.

איך מתנהלת 'קריאת מגילה'?

קריאת מגילה ממוצעת אורכת כ-25 דקות. המקריא קורא בקול רם את סיפור מגילת אסתר מתוך מגילת קלף והקהל מקשיב. מומלץ לעקוב אחרי הקריאה מתוך חוברת המגילה שיש במקום.

למה יש פה קריאת המגילה כל כך הרבה פעמים?

אכן המצווה היא לשמוע את המגילה פעם אחת בלילה ופעם אחת ביום. הקריאות הרבות שאנחנו עורכים הן על מנת לאפשר לכל אחד ואחת למצוא את הזמן המתאים להגיע כדי לשמוע את קריאת המגילה.

אתם צריכים מתנדבים/ות?

בימים הסמוכים לחג אנחנו מכינים מארזי משלוחי מנות עבור קשישים, משפחות נפגעי פעולות האיבה, ועוד. כל זוג ידיים יתקבלו בברכה (יש לתאם הגעה מראש)

מי אנחנו?

נעים להכיר, אנחנו בית חב"ד ומרכז קהילתי הפועל בצפון הישן תל אביב כבר מעל 2 עשורים מתוך מטרה שכל אחד ואחת ירגישו בית חם וכתובת עבור כל ענין יהודי. שליחי חב"ד בשכונה דואגים למגוון פעילויות ושירותים במהלך השנה. הנגשת ערכי יהדות, פעילות קהילתית, תמיכה בקשישים ונזקקים, ועוד.

לזכות חזרת כל השבויים והשבויות בשלום ולהצלחת כוחות הביטחון

טלפון: 0549221167  מייל: a0549221167@gmail.com

דילוג לתוכן